Jak vybrat turbo

Jak vybrat turbo

Kde štítek naleznu a jak nadu přesně co potřebuji?
Výrobní a identifikační štítek naleznete na tělese turbodmychadla a téměř vždy obsahuje několik číselných kodů (kod výrobce vozu a kod výrobce turbodmychadla), podle kterých jsme schopni identifikovat přesně to, co potřebujete a bude pasovat.

01_jak_vybrat_turbo_.jpg

Pokud vybíráte turbodmychadlo na našem eshopu: nejlépe uděláte, když opíšete číslo z vašeho starého turba a vložíte ho k nám do vyhledávače. Každé turbo má více čísel. Nekontrolujte pouze první číslo napsané přímo u turbodmychadla, pasovat může jedno z čísel na identifikačním štítku dílu turba.

Ukázky štítků turbodmychadel.

Při identifikaci turba uděláte nejlépe, když pečlivě turbo očistíte a vyhledáte plošku s číselným označení. Dle těchto čísel a písmen je vždy identifikace velmi snadná. Tímto postupem nemůžete udělat chybu.

Níže uvádíme pár příkladů, jak jsou turbodmychadla značena. Může se jistě stát, že na turbodmychadle žádný štítek nebo označení není. Poté nás neváhejte kontaktovat na naše telefonní číslo Zákaznického servisu, kde se vám budeme rádi a ochotně plně věnovat a celou záležitost ohledně výběru turba provedeme již spolu. Připravte si prosím pro identifikaci velký technický průkaz od vašeho vozidla případně další informace, které nám usnadní identifikaci.

Na co si dát pozor při výběru?

Především si dejte pozor na to, jakým způsobem je vaše turbo ovládané, jelikož je velké množství výrobců i typů vozidel, u kterých je ve stejné motorizaci i roku výroby použita buď elektrická či mechanická regualce a toto nelze v mnoha případech identifikovat ani podle VIN a je nutná fyzická kontrola dílu. 

Níže uvádíme názorné příklady toho, jak poznat mechanickou a elektronickou regulaci na fyzickém dílu: